Wycieczki

Plan wyjazdu UTW Hiszpania

Kategoria: Wycieczka objazdowa

Plan wyjazdu UTW Hiszpania

H I S Z P A N I A, A N D O R A, F R A N C J A,

W Ł O C H Y, S Z W A J C A R I A, A U S T R I A

10 dni, termin: 7 – 16 kwietnia 2019 r. oraz 7 – 16 maja 2019 r.

Program ramowy:

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 5.00 w Bydgoszczy na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” (ulica Toruńska 59), przejazd przez Polskę i Niemcy na nocleg tranzytowy do Francji. Około godz. 22 przyjazd na miejsce zakwaterowania

do Belfort, nocleg. Trasa 1260 km.

 

2 dzień: po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Hiszpanii – przejazd przez wschodnią i południowo-wschodnią Francję.

Około godz. 21 przyjazd do Lloret de Mar, naszego miejsca zakwaterowania na kolejne dni (Hotel Roger de Flor). Obiadokolacja. Trasa 920 km.

 

3 dzień: po śniadaniu, około godz. 9.00 wybierzemy się na rejs statkiem po Morzu Śródziemnym wzdłuż wybrzeża Costa Brava.

Naszym celem będzie Tossa de mar, malownicze miasteczko, które zachwyca turystów wspaniałą przyrodą i bogactwem architektury. Po południu, po czasie wolnym, powrót statkiem do Lloret de Mar. Obiadokolacja o godz. 19.30. Trasa 20 km.

 

4 dzień: po śniadaniu, około godz. 9.00 wyjazd na całodzienną wycieczkę do Barcelony, czyli niesamowitej stolicy Katalonii. Zobaczymy m. in. dzieła Gaudiego (Bazylika Św. Rodziny, Casa Milla i Casa Battlo, Park Guell), La Ramble – najbardziej znaną hiszpańską ulicę, Port Vell, czyli Stary Port Barcelony, Barri Gotic – Starą Dzielnicę Gotycką oraz w miarę możliwości stadion FC Barcelony. Wieczorem powrót do hotelu,  około godz. 19.30 obiadokolacja. Trasa 200 km.

 

5 dzień: po śniadaniu, około godz. 9.00 wyjazd do słynnego klasztoru Benedyktynów położonego w masywie górskim Montserrat. Zobaczymy Klasztor, Bazylikę i Figurkę Czarnej Madonny La Morenety. Po południu, w drodze powrotnej na wybrzeże, odwiedzimy typową hiszpańską bodegę, gdzie będziemy mogli zdegustować regionalne produkty: wina, likiery, wędliny i sery. Wieczorem powrót do hotelu, około godz. 19.30 obiadokolacja. Trasa 280 km.

 

6 dzień: po śniadaniu, około godz. 9.00 wyjazd na naszą najdłuższą wycieczkę – tym razem udamy się do niewielkiego państwa wciśniętego w Pireneje – pojedziemy do Andory. Nasza trasa będzie wiodła przez niesamowite krajobrazy historycznej Katalonii, średniowieczne wioski i kręte górskie drogi poprowadzone przez pirenejskie doliny. Po południu i zwiedzeniu stolicy wyjazd w trasę powrotną, równie malowniczą jak dojazd do Andory. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. 500 km.

 

7 dzień: po śniadaniu, około godz. 9.00 udamy się na zwiedzanie średniowiecznego wnętrza Katalonii. Zobaczymy Gironę

i jej zabudowę w stylu florenckim, średniowieczną starówkę i dzielnicę żydowską, a później pojedziemy do Besalu – małego średniowiecznego miasteczka, które dzięki swym unikalnym zabytkom zostało uznane Narodowym Zespołem Zabytków.

Na zakończenie trasy udamy się jeszcze do Castellfollit de la Roca – cudu przyrodniczego, w który została wkomponowana średniowieczna zabudowa. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Trasa 200 km.

 

8 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Hiszpanię, Francję do Włoch. Po drodze zatrzymamy się na dłuższą chwilę w stolicy Lazurowego Wybrzeża – Nicei, na krótszą we włoskim San Remo, a później przejedziemy na nocleg do

San Bartolomeo Al Mare. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa 700 km.

 

9 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd przez Włochy do Szwajcarii, gdzie zobaczymy najsłynniejszy kurort alpejski – Sankt Moritz. Po południu wyjazd w dalszą trasę na nocleg tranzytowy do Austrii. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa 650 km.

 

10 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Innsbrucka, gdzie zobaczymy m. in. średniowieczną starówkę ze słynnym Złotym Dachem, kościół dworski i katedrę oraz Hofburg. Jeszcze przed południem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Bydgoszczy w późnych godzinach wieczornych/nocnych. Trasa 1100 km.

Koszt biletów wstępu: około 105 euro         Koszt wypożyczenia systemu słuchawkowego AudioGuide: 40 zł

PILOT GRUPY: Tomasz Kądziorski, tel. kontaktowy: + 48 796 33 33 04

B.P. KRYSTAD s.c. T.K.T.W. Olszewscy

ul. M. Konopnickiej 44, 85-124 Bydgoszcz tel. 52 320 13 02, 52 340 42 47, 796 33 33 04

e-mail: tk@krystad.pl, www.krystad.pl


Zapisz się do naszegonewslettera

bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami

Skontaktuj sięz nami